Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Denní stacionář > Cílová skupina a místo poskytování

Cílová skupina a místo poskytování

Cílovou skupinou denního stacionáře jsou lidé s mentálním, případně kombinovaným postižením ve věku od 5 let, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné osoby.

Přednostně jsou uspokojovány žádosti osob s trvalým pobytem na území Jihočeského kraje.

Sociální služba není určena pro osoby nadužívající alkoholické nápoje a pro osoby závislé na zákonem zakázaných návykových látkách.

Sociální služba není poskytována lidem:

  • Kteří nespadají do cílové skupiny klientů (především s ohledem na výše uvedený věk a druh postižení).
  • Kteří žádají o jinou sociální službu, než kterou zařízení poskytuje.
  • Kterým byla v době kratší než 6 měsíců vypovězena předchozí smlouva o poskytnutí sociální služby z důvodu porušování dohodnutých pravidel.

Kde služby poskytujeme?

Zázemí denního stacionáře je součástí jedné z budov areálu Sociálních služeb Česká blízko centra Jindřichova Hradce, a to na adrese Česká 1175. V blízkém okolí se nachází velkoprodejna Lidl, městská knihovna, bytové a rodinné domy, zastávka městské hromadné dopravy a několik menších prodejen.

V prostorách služby denní stacionář se nachází jedna obývací místnost s jídelním stolem a jedna obývací místnost s odpočinkovou zónou. Dále je zde plně vybavená kuchyň, toalety se sprchou, bezbariérová toaleta se sprchou, úklidová komora a hala se šatními skříňkami.

Obývací pokoj s jídelním stolem je vybaven sedací soupravou, skříní a stěnou s vitrínami pro zobrazení „zážitků“ klientů. V tomto pokoji se dále nacházejí lampy a svíčky pro vytvoření příjemné atmosféry.

Další pokoj je vybaven sedací soupravou, dvěma lůžky pro možnost odpočinku, knihovnou, televizorem, stolem a židlemi, zázemím pro žehlení prádla a pracovním stolem asistentů.

ZPĚT NA DENNÍ STACIONÁŘ