Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Denní stacionář > Cílová skupina a místo poskytování

Cílová skupina a místo poskytování

Cílovou skupinou denního stacionáře jsou lidé s mentálním, popřípadě s kombinovaným postižením ve věku od 5 let, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné osoby.

Přednostně jsou uspokojovány žádosti osob s trvalým pobytem na území Jihočeského kraje.

Sociální služba není určena pro osoby nadužívající alkoholické nápoje a pro osoby závislé na zákonem zakázaných návykových látkách.

Sociální služba není poskytována lidem:

  • Kteří nespadají do cílové skupiny klientů (především s ohledem na výše uvedený věk a druh postižení).
  • Kteří žádají o jinou sociální službu, než kterou zařízení poskytuje.
  • Kterým byla v době kratší než 6 měsíců vypovězena předchozí smlouva o poskytnutí sociální služby z důvodu porušování dohodnutých pravidel.

Kde služby poskytujeme?

Zázemí denního stacionáře je součástí jedné z budov Sociálních služeb Česká blízko centra Jindřichova Hradce, a to na adrese Česká 1175. V blízkém okolí se nachází prodejna Lidl, městská knihovna, zastávka městské hromadné dopravy a několik menších prodejen.

V prostorách denního stacionáře se nachází obývací místnost s jídelním stolem a obývací místnost s odpočinkovou zónou. Dále je zde plně vybavená kuchyň, toalety se sprchou, bezbariérová toaleta se sprchou, úklidová komora a hala se šatními skříňkami. Součástí vybavení je zvedací zařízení využívané u imobilních klientů.

Klienti mohou využít velkou zahradu s altánem, zahradním nábytkem, se skleníkem a se záhony, kde se pěstují zelenina, ovoce, bylinky a květiny. Vedle zahrady je malý park se stromy a větším altánem. Zde se dá dobře odpočítat, grilovat nebo se účastnit různých společenských akcí. V letních měsících mohou klienti trávit čas u bazénu nebo využít chatu v Malém Ratmírově.

 

ZPĚT NA DENNÍ STACIONÁŘ