Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Domov pro osoby se zdravotním postižením > Cílová skupina a místo poskytování

Cílová skupina a místo poskytování

Cílovou skupinou domova pro osoby se zdravotním postižením jsou lidé s mentálním, případně kombinovaným postižením ve věku od 15 let, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné osoby.

Přednostně jsou uspokojovány žádosti osob s trvalým pobytem na území Jihočeského kraje.

Sociální služba není určena pro osoby nadužívající alkoholické nápoje a pro osoby závislé na zákonem zakázaných návykových látkách.

Sociální služba není poskytována lidem:

  • Kteří nespadají do cílové skupiny klientů (především s ohledem na výše uvedený věk a druh postižení).
  • Kteří žádají o jinou sociální službu, než kterou zařízení poskytuje.
  • Jejichž zdravotní stav vylučuje poskytnutí pobytové sociální služby (vyžaduje poskytnutí ústavní péče ve zdravotnickém zařízení, jedná se o akutní infekční nemoc, jedná se o takovou duševní chorobu, kdy chování osoby závažným způsobem narušuje kolektivní soužití).
  • Kterým byla v době kratší než 6 měsíců vypovězena předchozí smlouva o poskytnutí sociální služby z důvodu porušování povinností.

Kde služby poskytujeme?

Služby domova pro osoby se zdravotním postižením poskytujeme především ve dvou moderně opravených bytových domech. Každý dům má přízemí a jedno nebo dvě patra. Kromě domů na bydlení jsou v areálu ještě další budovy, ve kterých jsou kuchyň, prádelna, dílny, garáže a kanceláře.

Jednotlivé domácnosti jsou kromě pokojů vybaveny kuchyňkou s jídelnou, obývacím pokojem, koupelnou, šatnou, úklidovou komorou a pracovnou zaměstnanců. Většina pokojů má koupelnu a WC. Na pokoji má každý obyvatel postel, noční stolek, skříň na oblečení, židli, stůl a poličku. Každý si ale může pokoj vybavit podle svého a každý si může svůj pokoj zamknout. V každé domácnosti spolu mohou bydlet ženy a muži.

V podkroví jednoho z domů jsou čtyři tréninkové byty. Tři z bytů jsou bezbariérové. V bytech jsou pouze jednolůžkové nebo dvoulůžkové pokoje. Pokoje jsou moderně vybavené a každý obyvatel si je může dovybavit podle svého. V každém bytě je kromě pokojů ještě obývací pokoj spojený s kuchyní, koupelna s WC a pračkou. Tréninkové byty jsou přístupné samostatným vchodem, případně výtahem. V tréninkových bytech spolu mohou bydlet ženy a muži.

Dalším objektem k bydlení je samostatný dům na zahradě. Zde jsou čtyři pokoje, obývací pokoj s kuchyňkou, koupelna, WC a pracovna zaměstnanců.

K domům patří také velká zahrada s altánem, se skleníkem a se záhony, kde se pěstují zelenina, ovoce a květiny. Vedle zahrady máme malý park se stromy a s větším altánem. Zde se dá dobře odpočívat, grilovat nebo pořádat různé zahradní slavnosti.

ZPĚT NA DOMOV PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM