Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Domov pro osoby se zdravotním postižením > Cílová skupina a místo poskytování

Cílová skupina a místo poskytování

Cílovou skupinou domova pro osoby se zdravotním postižením jsou lidé s mentálním popřípadě kombinovaným postižením ve věku od 15 let, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné osoby.

Přednostně jsou uspokojovány žádosti osob s trvalým pobytem na území Jihočeského kraje.

Sociální služba není určena pro osoby nadužívající alkoholické nápoje a pro osoby závislé na zákonem zakázaných návykových látkách.

Sociální služba není poskytována lidem:

  • Kteří nespadají do cílové skupiny klientů (především s ohledem na výše uvedený věk a druh postižení).
  • Kteří žádají o jinou sociální službu, než kterou zařízení poskytuje.
  • Jejichž zdravotní stav vylučuje poskytnutí pobytové sociální služby (vyžaduje poskytnutí ústavní péče ve zdravotnickém zařízení, jedná se o akutní infekční nemoc, jedná se o takovou duševní chorobu, kdy chování osoby závažným způsobem narušuje kolektivní soužití).
  • Kterým byla v době kratší než 6 měsíců vypovězena předchozí smlouva o poskytnutí sociální služby z důvodu porušování povinností.

Kde služby poskytujeme?

Službu domova pro osoby se zdravotním postižením poskytujeme ve dvou bytových domech, blízko centra Jindřichova Hradce, a to na adrese Česká 1175. V blízkém okolí se nachází prodejna Lidl, městská knihovna, zastávka městské hromadné dopravy a několik menších prodejen. Dalším objektem k bydlení je samostatný dům na zahradě určený pro pět klientů se specifickými potřebami.

Domov poskytuje ubytování v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích. Součástí ubytování je kuchyň s jídelnou, obývacím pokojem a koupelnou. Na pokoji má každý klient postel, noční stolek, skříň na oblečení, židli, stůl a poličku. V případě zájmu je možné zařídit si pokoj vlastním nábytkem, dle svého vkusu a finančních možností. Většina pokojů má koupelnu s toaletou. Klientům je zajišťována celodenní strava z kuchyně, která sousedí s prádelnou. V domově pro osoby se zdravotním postižením spolu mohou bydlet ženy a muži. Je zde připojení k internetu.

Klienti mohou využít velkou zahradu s altánem, zahradním nábytkem, se skleníkem a se záhony, kde se pěstují zelenina, ovoce, bylinky a květiny. Vedle zahrady je malý park se stromy a větším altánem. Zde se dá dobře odpočítat, grilovat nebo se účastnit různých společenských akcí. Pro pořádání společenských akcí za nepříznivého počasí slouží i prostorný sál. V letních měsících mohou klienti trávit čas u bazénu nebo využít chatu v Malém Ratmírově k rekreaci.

 

ZPĚT NA DOMOV PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM