Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Týdenní stacionář > Cílová skupina a místo poskytování

Cílová skupina a místo poskytování

Cílovou skupinou týdenního stacionáře jsou lidé s mentálním, popřípadě kombinovaným postižením ve věku od 5 let, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné osoby.

Přednostně jsou uspokojovány žádosti osob s trvalým pobytem na území Jihočeského kraje.

Sociální služba není určena pro osoby nadužívající alkoholické nápoje a pro osoby závislé na zákonem zakázaných návykových látkách.

Sociální služba není poskytována lidem:

  • Kteří nespadají do cílové skupiny klientů (především s ohledem na výše uvedený věk a druh postižení).
  • Kteří žádají o jinou sociální službu, než kterou zařízení poskytuje.
  • Jejichž zdravotní stav vylučuje poskytnutí pobytové sociální služby (vyžaduje poskytnutí ústavní péče ve zdravotnickém zařízení, jedná se o akutní infekční nemoc, jedná se o takovou duševní chorobu, kdy chování osoby závažným způsobem narušuje kolektivní soužití).
  • Kterým byla v době kratší než 6 měsíců vypovězena předchozí smlouva o poskytnutí sociální služby z důvodu porušování povinností.

Kde služby poskytujeme?

Službu týdenního stacionáře poskytujeme v přízemí jedné z budov Sociálních služeb Česká 1175, blízko centra Jindřichova Hradce, a to na adrese Česká 1175. V blízkém okolí se nachází prodejna Lidl, městská knihovna, zastávka městské hromadné dopravy a několik menších prodejen.

Týdenní stacionář poskytuje ubytování v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích. Součástí ubytování je útulný obývák s kuchyňským koutem. Klienti mají k dispozici dvě koupelny a toaletu.
a šatnu. Na pokoji má každý klient postel, noční stolek, skříň na oblečení, židli, stůl a poličku. V případě zájmu je možné zařídit si pokoj vlastním nábytkem, dle svého vkusu a finančních možností. Klientům je zajišťována celodenní strava z kuchyně, která sousedí s prádelnou. Na týdenním stacionáři spolu mohou bydlet ženy a muži. Je zde připojení k internetu.

Klienti mohou využít velkou zahradu s altánem, zahradním nábytkem, se skleníkem a se záhony, kde se pěstují zelenina, ovoce, bylinky a květiny. Vedle zahrady je malý park se stromy a s větším altánem. Zde se dá dobře odpočítat, grilovat nebo se účastnit různých společenských akcí. V letních měsících mohou klienti trávit čas u bazénu nebo využít chatu v Malém Ratmírově k rekreaci.

ZPĚT NA TÝDENNÍ STACIONÁŘ